Haber

AKÜNSAT’tan Başkan Topaloğlu’na ziyaret

Akdeniz Üniversitesi Su İşleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Gökoğlu ve Akdeniz Üniversitesi Sualtı Sporları Kulübü (AKÜNSAT) Lideri Onur Kuş, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’nu ziyaret ederek 17. Mustafa Ertuğrul Aker’i anma etkinlikleri hakkında fikir alışverişinde bulundu.

Ziyarette Gökoğlu ve Kuş’a cemaatin lider yardımcıları Aylin Dirikcan ve Nazlı Ceylan ile yerel tarihçi Ramazan Kar eşlik etti.

prof. Dr.

Etkinlikler kapsamında Topçu Yüzbaşı Mustafa Ertuğrul Aker’i üniversite öğrencilerine tanıttıklarını anlatan Gökoğlu, Aker’in batırdığı Fransız savaş gemisi Paris 2’ye de dalış yapacaklarını kaydetti.

Başkan Topaloğlu, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Topçu Yüzbaşı Mustafa Ertuğrul Aker, tarihte çok önemli bir rol oynamıştır. Kemer çok önemlidir. Kemer Belediyesi olarak anma etkinliklerine her türlü desteği vermeye hazırız” dedi. dedi.

Topçu Yüzbaşı Mustafa Ertuğrul Aker Mustafa Ertuğrul Aker anısına gerçekleştirilecek 17. Anma Etkinlikleri kapsamında Kemer açıklarında bulunan Fransız savaş gemisi Paris 2 Batığı’na dalış yapılacak.

Paris 2 savaş gemisinin battığı siperlere gezi düzenlenecek ve Kemer Belediyesi Kültür Salonu’nda anma programı yapılacak.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu