Teknoloji

Elon Musk, Twitter’da Uzaktan Çalışmayı Yasakladı

Dünyanın en tanınan mikroblog platformu Twitter, kısa bir mühlet evvel milyarder iş insanı Elon Musk tarafından satın alındı. Tüm idare şurasını tesfiye ettikten sonra CEO’luk koltuğuna geçen Musk, platformu kendi aldığı kararlar doğrultusunda yönetmeye başladı. Şimdiyse Elon Musk’tan dikkat çeken bir atak geldi.

Twitter işvereni, tüm çalışanlara ilk e-postasını gönderdi. Bu değerliydi çünkü Twitter’ın nasıl yönetileceğine ilişkin bilgiler veriliyordu. Bloomberg‘in ulaştığı e-postada, Elon Musk’ın Twitter’la ilgili değerli bir kararı da yer alıyordu.

Elon Musk, Twitter’daki uzaktan çalışma periyodunu resmen bitirdi!

COVID-19 pandemisi, iş hayatını büyük ölçüde değiştirdi. Dev şirketlerin birçoğu, uzaktan çalışma metodunu benimsemiş durumda. Lakin Elon Musk, bunun hakikat olmadığını düşünüyor üzere görünüyor. Çünkü Twitter çalışanlarına gönderilen e-postada, uzaktan çalışma uygulamasının sona erdiği belirtildi. Elon Musk, tüm çalışanların haftada en az 40 saat boyunca Twitter ofisinde bulunmaları için davette bulundu. Twitter’ın patronu, istisnai durumlar için bizzat izin vereceğini de sözlerine ekledi.

Elon Musk’ın gönderdiği e-postada sırf uzaktan çalışma ile ilgili açıklamalar yoktu. “Önümüzde çetin bir yol var ve başarılı olmak için yoğun bir çalışma gerektirecek.” biçiminde bir cümle kuran Musk, çalışanların hangi işe odaklanması gerektiğini de açıkladı. Elon Musk, “Önümüzdeki birkaç gün içindeki en büyük öncelik, doğrulanmış botları/trolleri/spamları bulup askıya almak.” tabirlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu